Technologia STORMSHIELD

STORMSHIELD jako UTM

Urządzenia klasy Unified Threat Management – w skrócie UTM – powstały z myślą o kompleksowej ochronie sieci przez integrację wszystkich elementów tej ochrony w jednej platformie. Wśród nich jest sprzętowy firewall, IPS (Intrusion Prevention System – ochrona przed włamaniami), tunele VPN, system antywirusowy i antyspamowy, monitoring sieci i inne.

Dzięki wachlarzowi rozwiązań ujętych w UTM, administrator może elastycznie zarządzać szeroko rozumianym bezpieczeństwem sieci: monitorować poziom bezpieczeństwa, reagować na nowe sytuacje i na czas eliminować zagrożenia.
Tak właśnie działa STORMSHIELD.

Może również wykonywać szereg innych czynności usprawniających pracę firmy – łączyć pracowników tunelami VPN, zwiększać wydajność pracy filtrowaniem zbędnych treści i zarządzać przepustowością łącza, delegując je wedle potrzeb wybranym pracownikom.
Tak również działa STORMSHIELD.

By jednak stworzyć optymalne warunki do pracy, konieczne jest zapewnienie bezpieczeństwa przed szkodliwymi czynnikami z zewnątrz. Kluczowy jest zatem restrykcyjny filtr, który zatrzyma wszystko, co obniży wydajność pracy lub wpłynie na jej bezpieczeństwo.
Tak przede wszystkim działa STORMSHIELD.

Każdą ochronę można ustawić w dowolnej odległości od bronionej zawartości. Blisko – ryzykując uderzenie, ale z możliwością szybkiej reakcji. Daleko – eliminując wroga nim stworzy zagrożenie, ale spowalniając obronę. Można wreszcie połączyć obie strategie czerpiąc z nich wyłącznie korzyści: zniszczyć zagrożenie szybko i na długo przed uderzeniem w firmową sieć.
Tak działa tylko STORMSHIELD!

 

Poznaj rozwiązania STORMSHIELD – jedyne firewalle ze zintegrowanym IPS

 

Rozwój NETASQ

2014
Firma NETASQ wprowadza nową serię urządzeń NETASQ STORMSHIELD

2014
W ramach grupy Airbus Defence and Space, NETASQ łączy się z firmą Arkoon – powstaje Arkoon-NETASQ

2013
Grupa EADS zmienia nazwę na AIRBUS

2013
Wprowadzenie pełnego wsparcia procesorów wielordzeniowych, obsługi kart SD

2012
Włączenie NETASQ w struktury CASSIDIAN CYBER SECURITY, członka EADS Wprowadzenie nowej serii urządzeń i interfejsów światłowodowych od modelu U500S

2011
Wprowadzenie analizy ruchu SSL

2008
Pierwszy UTM z pasywnym skanerem sieci (Audyt Podatności)

2004
Pierwszy firewall z modułem SSL VPN

2003
Pierwszy firewall ze zintegrowanym silnikiem antywirusowym firmy Kaspersky

2002
Pierwszy firewall ze zintegrowanym modułem IPS

1998
Powstanie NETASQ i opatentowanie technologii ASQ